KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11003342
*
nr 1100 3342
Nils Carlstedt
(1898-1980), Sverige
Akvarell, Nils Carlstedt (1898-1980), 1907, motiv från Söder, motivet: 29x21
Nils Carlstedt, född 1898 i Stockholm, död 1980,
svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 19:41:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/3 12:23:27
1
Vinnande bud
3/4 18:39:49
1
justering av budtak
3/4 19:30:41
2
150 kr
3/4 19:30:41
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Nils Carlstedt
Nils Carlstedt, född 1898 i Stockholm, död 1980,
svensk målare.
Läs mer om Nils Carlstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller nils carlstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige söder vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47
-
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:10
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:45
*
Nils Carlstedt
Nils Carlstedt, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Nils Carlstedt
nr 1100 3342
Nils Carlstedt
(1898-1980), Sverige
Akvarell, Nils Carlstedt (1898-1980), 1907, motiv från Söder, motivet: 29x21
Nils Carlstedt, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/3 12:23:27 | 1 | Vinnande bud |
3/4 18:39:49 | 1 | justering av budtak |
3/4 19:30:41 | 2 | 150 kr |
3/4 19:30:41 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Nils Carlstedt
Nils Carlstedt, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Nils Carlstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller nils carlstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige söder vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47 -
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:10
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:45